Olejek cynamonowy pozyskiwany jest z drzewa cynamonowca, które rośnie w Maroko i na Madagaskarze. Oprócz ciepłego, słodkiego zapachu ma szereg właściwości, które korzystnie wpływają na stan skóry. Przede wszystkim działa antybakteryjnie, odkażająco, przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, dlatego może być składnikiem żeli pod prysznic i mydeł naturalnych. Znajduje się np. w mydle naturalnym z pomarańczą i kurkumą Kropli Zdrowia z LINII EKOLOGICZNEJ. Mydło jest stworzone wyłącznie ze składników roślinnych i najwyższej jakości olejków eterycznych m.in. z oliwy z oliwek, masła Shea i olejku cynamonowego.
Olejek cynamonowy – zastosowanie
Zawarty w mydle olejek działa rozgrzewająco, więc jest idealnym składnikiem dla osób borykających się z zaburzeniami krążenia, któremu towarzyszy uczucie zimnych rąk i stóp. Olejek cynamonowy zaleca się także osobom posiadającym cerę problemową. Działa antybakteryjnie i ściągająco, a regularne mycie twarzy i/lub ciała mydłem z dodatkiem olejku cynamonowego zmniejsza objawy trądziku. Delikatny olejek to alternatywa dla silnych kremów przeciwtrądzikowych, które wysuszają cerę. Ponadto olejek cynamonowy nadaje się do codziennej pielęgnacji ciała, gdyż nawilża i optymalnie natłuszcza naskórek, dostarczając mu niezbędnych witamin. Połączenie rozgrzewającego olejku cynamonowego z gruszką w mydle naturalnym jest istną aromaterapią dla naszego ciała i ducha. To zmysłowe połączenie aromatycznych zapachów przeniesie nas w stan odprężenia i relaksu. Woń olejku cynamonowego może być też naturalnym afrodyzjakiem, dlatego można go stosować podczas masażu.
Olejek cynamonowy w kosmetykach
Dzięki stosowaniu kosmetyków z dodatkiem olejku cynamonowego lub olejku w czystej postaci ukoimy nasze ciało, zmniejszając stres i zmęczenie. Olejek w kosmetykach myjących zadziała antybakteryjnie oraz nawilżająco, pozostawiając naszą skórę dokładnie oczyszczoną i wypielęgnowaną. Właściwości olejku cynamonowego są bardzo silne, dlatego należy używać go we właściwych proporcjach, kilka razy w tygodniu.
Dodaj komentarz