Kosmetyki do cery suchej

Cera sucha wiąże się z nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia, napięcia skóry. Jest też bardzo reaktywna – wystawiona na działanie zimna, wiatru, czy nadmiaru słońca zaczyna piec, pojawiają się na niej suche, odstające skórki. Można ją rozpoznać również po niższej elastyczności. Brak odpowiedniej pielęgnacji takiej cery prowadzi do przedwczesnego starzenia i szybkiego pojawiania się zmarszczek. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. 

 Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Twoja cera jest sucha, zastanów się, jak czujesz się po umyciu twarzy wodą. Jeśli od razu odczuwasz ściągnięcie i sięgasz po krem – twoja skóra najprawdopodobniej jest sucha. Dla pewności można sprawdzić to u dermatologa lub kosmetologa, który obejrzy ją  w dużym powiększeniu i oceni jej stan. 

Kosmetyki do cery suchej mają za zadanie przede wszystkim utrzymać nawilżenie w skórze, wzmocnić jej barierę ochronną, tak, by woda z niej zbyt szybko nie odparowywała, oraz przynieść komfort w razie podrażnień. Przedstawione tu kosmetyki doskonale sprawdzą się w pielęgnacji suchej, delikatnej cery.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23