Kosmetyki na łuszczycę

 Skórę, na której pojawią się zmiany łuszczycowe lub która ma skłonności do powstawania takich wykwitów, trzeba myć ze szczególną troską. Warto w tym celu sięgnąć po kosmetyki możliwie najbardziej naturalne, o bardzo dobrym składzie. Poleca się wykorzystanie produktów z nanosrebrem, które ma właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze i odkażające. Działa też przeciwzapalnie i nie podrażnia wrażliwej skóry.

Podobnie ceniona jest biała glinka o pH neutralnym dla skóry – delikatnie oczyszcza skórę, nie naruszając jej warstwy ochronnej. Kosmetyki z takim składem pomagają w leczeniu łuszczycy, a także łagodzą zmiany chorobowe na ciele. Jednocześnie też wzmacniają odporność i nadają się do osób z różnymi alergiami skórnymi.

Poza właściwym oczyszczaniem skóry z tendencją do łuszczycy, warto też regularnie o nią dbać. Należy ją myć kosmetykami zawierającymi substancje wzmacniające barierę ochronną na skórze. Dodatkowo tak wrażliwe ciało najlepiej pielęgnować z pomocą naturalnych olejków. W tym celu sprawdzi się czysty olej arganowy, który doskonale nadaje się do skóry wrażliwej czy atopowej. Łagodzi rany i przyspiesza ich gojenie, wzmacniając kondycję skóry. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6