Kosmetyki na rozstępy

Rozstępy są zaburzeniami skóry właściwej, wyglądem przypominające blizny. Najczęstszą przyczyną powstawania rozstępów są hormony, przyrost masy mięśniowej oraz wahania wagi, gdy skóra ulega zbyt dużemu rozciąganiu, pojawiają się na niej charakterystyczne blizny. Najbardziej narażone na nie są osoby młode, kobiety w trakcie menopauzy, a także kobiety w ciąży. W początkowej fazie rozstępy są jasnofioletowe lub delikatnie czerwone, po pewnym czasie bledną. Najlepszym rozwiązaniem, aby zapobiegać ich powstawaniu, jest używanie odpowiednich kosmetyków, które mają za zadanie odpowiednio nawilżać i ujędrniać ciało.

Naturalne olejki zawarte w składzie kosmetyków doskonale poprawiają jędrność i sprężystość skóry oraz tworzą barierę ochronną dla odpowiedniego jej nawodnienia. Jeśli blizny już powstały, odpowiednim rozwiązaniem będzie zastosowanie kremów w trakcie nakładania ich zalecane jest intensywne masowanie, aby poprawić elastyczność skóry.

Kremami i olejkami osiągniemy najlepszy efekt gdy będziemy stosować kosmetyki regularnie. Nakładanie kremów i olejów w połączeniu z delikatnym masażem może odpowiednio przygotować skórę na rozciąganie i w znaczącym stopniu ograniczyć powstawanie rozstępów. Po zastosowaniu kompleksowej pielęgnacji skóra staje się sprężysta oraz znika poczucie ściągnięcia. Ćwiczenia, masowanie oraz kremowanie sprawi, że nasze ciało pozostanie sprężyste, a w efekcie nie będą powstawały na nim rozstępy. Ponieważ jędrne i sprężyste ciało jest mniej narażone na powstawanie niechcianych blizn.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6