Kosmetyki na nadmierną potliwość

Potliwość jest dość powszechnym problemem zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Nierzadko prowadzi do dyskomfortu psychicznego i unikania innych osób przez nieprzyjemny zapach i plamy na ubraniach. Najczęściej nadmierna potliwość występuje pod pachami, ale problem dotyczy również stóp i innych części ciała. W jaki sposób ograniczyć nadpotliwość? Jakie są przyczyny nadmiernego pocenia się?

Pot jest nieodłączną częścią każdego, zdrowo funkcjonującego organizmu. Jednak w sytuacji, gdy zauważymy zbyt dużą produkcję potu, warto temu przeciwdziałać. Przyczyną nadpotliwości bywa zaniedbywanie higieny osobistej i błędy w pielęgnacji ciała, ale nie zawsze jest to główny powód. Ciało produkuje więcej potu również za sprawą stresu, otyłości lub predyspozycji genetycznych. Warto zwrócić się z problemem do lekarza w celu wykonania badań oraz zasięgnąć profilaktycznych rozwiązań. Na rynku można znaleźć wiele produktów do walki z nadprodukcją potu, które mogą ograniczyć objawy.

Produkty na potliwość

W walce z nadmierną produkcją potu mogą pomóc specjalne mydła na nadpotliwość. Pomocnym produktem jest mydło Pharamedis z nanosrebrem i białą glinką, które ma właściwości łagodzące i zwężające pory. Zmniejsza odczucie przetłuszczania się i pocenia. Na tę dolegliwość również stosuje się naturalne mydła w kostce z dodatkiem olejów i ekstraktów z roślin.

W przypadku problemu z potliwością stóp warto spróbować specjalnego Kremu do stóp, który zawiera urea i nanosrebro. Jest to produkt wszechstronny i sprawdzający się również w innych dolegliwościach, takich jak wypryski, choroby skóry i suchość.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6