Kosmetyki na wągry

Wągry są to zaskórniki występujące najczęściej na nosie, które znajdują się na naszej skórze w rozszerzonych porach. Występują w formie krostek pojawiających się w takich miejscach, w których ujścia porów skóry zostały zablokowane. Powstają w wyniku zapchanych mieszków włosowych. Pory są wynikiem nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, które wyprodukowały zbyt dużą ilość sebum.

Sebum tworzy na skórze warstwę ochronną przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak niska temperatura. Zdarza się jednak, że jest produkowane w nadmiernej ilości, co może spowodować powstawanie niechcianych zaskórników. Jeśli nie usuniemy odpowiednio łoju z naszej skóry, dochodzi do zapchania porów, które są dodatkowo blokowane również przez martwy naskórek. Wewnątrz zatkanych porów zalega sebum, co w rezultacie prowadzi do powstawania nieestetycznych zaskórników. Przyczyną powstawania wągrów może być również zła pielęgnacja naszej cery, źle dobrana dieta, brak snu lub nieprawidłowa praca hormonów.

Aby pozbyć się niechcianych zaskórników zalecane jest odpowiednie dbanie o skórę naszej twarzy oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków do jej pielęgnacji. Odradza się samodzielne wyciskania wągrów, ponieważ wpływa to negatywnie na stan naszej skóry, a efektem tego mogą być blizny, które będą wyglądać bardzo nieestetycznie. Aby nie dopuścić do powstawania zaskórników należy złuszczać swoją cerę oraz używać dobranych odpowiednio do naszych potrzeb kremów nawilżających, które uregulują wydzielanie sebum, ograniczą rozwój bakterii, zadziałają przeciwzapalnie oraz w rezultacie będą zapobiegać powstawaniu zaskórników.

Wyświetlanie jednego wyniku