Kosmetyki do suchej skóry

Sucha skóra to przede wszystkim uczucie ściągnięcia i szorstkości. Szczególnie zimą, gdy temperatura spada, nieprzyjemne odczucia mogą się nasilać. Suchość wynika przede wszystkim z niedoboru sebum oraz lipidów, które naturalnie produkuje cera nieposiadająca tych cech. Lipidy i sebum chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami i w sytuacji, gdy następuje ich niedobór, skóra jest narażona na uszkodzenia.

Jak pielęgnować suchą skórę?

Zmiany temperatury, klimatyzacja i długie gorące kąpiele to czynniki, które w szczególności wpływają negatywnie na suchość skóry. Codzienna zrównoważona pielęgnacja pomoże uniknąć objawów i sprawi, że uczucie ściągnięcia oraz szorstkość będą mniej odczuwalne.

Do skóry twarzy warto używać sprawdzonych kremów Pharmedis, które pomogą przywrócić odpowiednie nawilżenie. Ekskluzywny krem z olejkiem arganowym ma na celu przywrócenie cerze promiennego wyglądu i zapewnienie jej długotrwałego nawilżenia. Przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi chroni duża dawka witaminy E zawarta w kremie.

Pod oczy zaleca się używanie innego produktu z racji tego, że w tych okolicach skóra jest cieńsza i ma inną strukturę. Krem pod oczy z olejkiem arganowym to produkt, który zawiera wyselekcjonowane składniki działające pozytywnie na utrzymanie nawilżenia.

Z kolei w przypadku suchości występujących w innych partiach z pomocą przychodzą Krem do rąk z borowiną, masłem Shea i mocznikiem, Balsam do ciała z masłem Shea i olejkiem z avocado, pestek winogron i z borowiną oraz Krem do stóp z nanosrebrem i Urea. Każdy produkt ma w składzie składniki dobrane w taki sposób, aby zapewnić skórze ochronę i nawilżenie na długo.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23