Kosmetyki na odleżyny

Odleżyny są dość częstym problemem, który dotyka osób chorych lub niepełnosprawnych. Prowadzi do nich spędzanie dłuższego czasu w jednej pozycji i brak przemieszczania się. Choć początkowe stadium odleżyn nie musi być groźne, to jeśli je zaniedbamy, mogą prowadzić do stałych zmian na skórze. W walce z tym nieprzyjemnym zjawiskiem pomocne są preparaty na odleżyny i profilaktyka przeciwdziałająca pojawianiu się ich.

Balsam na odleżyny.

Profilaktycznie stosowane balsamy do ciała podczas codziennej pielęgnacji mogą pomóc zapobiec powstawaniu odleżyn. Obecność naturalnych składników pielęgnacyjnych ma działanie natłuszczające, nawilżające oraz przyspiesza gojenie się. Balsam Pharmedis z masłem Shea i olejem z avocado wspomaga regenerowanie się skóry oraz sprawia, że jest bardziej elastyczna. Cennym składnikiem jest również pantenol, który jest naturalną prowitaminą B5 działającą łagodząco na skórę.

Mydło na odleżyny

Przed stosowaniem balsamu, warto również sięgnąć po specjalne mydło na odleżyny. Dobry preparat może pomóc w odżywieniu, regeneracji i zmniejszenia stanów zapalnych na skórze. Mydło Pharmedis z nanosrebrem i białą glinką dostępne są zarówno w kostce, jak i w płynie. Ich działanie polega na oczyszczeniu i usuwaniu komórek martwego naskórka. To również dobre rozwiązanie dla skóry podrażnionej lub ze skłonnością do alergii i atopii. Nanosrebro obecne w składzie ma silne właściwości grzybobójcze, odkażające oraz przeciwzapalne, dlatego może wspomagać profilaktykę i walkę z powstałymi już odleżynami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4