Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 300 złotych

Gdy masz problem z poruszaniem się, sprawdź co może być dla Ciebie pomocne

Problem z samodzielnym poruszaniem się może dotknąć każdego z nas, zwłaszcza w okresie pooperacyjnym lub pourazowym. Z wiekem obniża się również sprawność fizyczna, a dolne i górne kończyny potrzebują wsparcia. Seniorzy są najliczniejszą grupą, która potrzebuje odciążenia kończyn dolnych oraz wzmocnienia stabilizacji kręgosłupa przy wstawaniu oraz poruszaniu się. Balkoniki, podpórki, wózki inwalidzkie oraz ambony – te sprzęty są nieocenioną pomocą dla osób mających trudności z poruszaniem się. Czym się różnią i na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy przyrząd dla siebie?

Balkonik jest kompaktową i praktyczną pomocą w pomieszczeniach zamkniętych o ograniczonej przestrzeni. Niewielkie rozmiary i lekkość konstrukcji sprawia, że osoby starsze lub z niepełnosprawnością mogą bez trudu wykonywać codzienne czynności. Balkonik poprawia pionizację oraz odciąża stawy. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca w mieszkaniu. Balkonik przestawny jest dobrym rozwiązaniem dla osób ćwiczących wstawanie. Jednak podczas chodzenia wymaga oderwania go od ziemi i przestawienia. Zapewnia doskonałe wsparcie w pozycji stojącej. Balkonik z kółkami został stworzony dla osób, które mogą i chcą poruszać się szybciej. Doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji, gdy pacjent nie może korzystać z kul. Wykonany z lekkiego aluminium zapewnia równowagę i stabilność. Balkonik kroczący porusza się razem z nogami pacjenta, utrzymując naturalne tempo chodu. Jest idealnym wyborem dla osób uczących się chodzić. 

Podpórka różni się od balkonika rozstawem kół i konstrukcją. Jest bardziej zwrotna, co ułatwia poruszanie się na zewnątrz, w przestrzeni miejskiej. Duże koła ułatwiają poruszanie się po różnych nawierzchniach, np. po trawie lub kostce brukowej, jednocześnie zapewniając solidne wsparcie i stabilizację kończyn. Lekka i składana konstrukcja ułatwia transport w samochodzie lub w autobusie. Podpórka posiada dodatkowe miejsce na zakupy i rzeczy osobiste.

Wózek inwalidzki jest w stanie zapewnić pewną samodzielność, komfort fizyczny i psychiczny osobie z zanikiem zdolności motorycznych. Wózki przeznaczone do domowego użytku cechują się zgrabnym i lekkim stelażem. Wózek wyposażony jest w rączkę do pchania, hamulec, wygodne oparcie, miękkie podłokietniki, grube, gumowe opony, pas bezpieczeństwa, a także pasek na łydki oraz podpórkę na stopy. Za pomocą wózka inwalidzkiego można swobodnie się przemieszczać wewnątrz oraz na zewnątrz po płaskich powierzchniach. 

Ambona rehabilitacyjna wspomaga pionizację i poruszanie się. Wyróżnia się miękkimi nałokietnikami z możliwością regulacji wysokości, tak aby pacjent mógł komfortowo oprzeć się i nie odczuwać dyskomfortu. Gumowe opony zapewniają antypoślizgowość oraz płynne poruszanie się. Tylne koła posiadają hamulce. Mimo ramy wykonanej ze stali, ambona ma niewielki ciężar, więc bez trudu można ją podnieść lub przenieść. Ten sprzęt rehabilitacyjno-pomocniczy najlepiej sprawdza się u osób ponownie uczących się chodzić, ze schorzeniami reumatycznymi, chorych na stwardnienie rozsiane oraz po wypadkach. Ambona gwarantuje równomierne rozłożenie masy ciała na przedramionach, co zapewnia większą stabilizację i polepsza komfort poruszania się. 

Efektywna rehabilitacja

Rekonwalescencja to czas regeneracji organizmu i powrotu do sił po przebytej operacji chirurgicznej, chorobie lub urazie.

Powrót do aktywności

Powrót do aktywności ruchowej po przebytej kontuzji powinien być stopniowy, ponieważ gwałtowny wysiłek fizyczny może powodować przeciążenia.

Polepszenie jakości życia

Czynności higieniczne przy niepełnosprawności mogą być łatwiejsze

Właściwy dobór sprzętu

Na co warto zwracać uwagę dobierając: wózek inwalidzki.
Na co warto zwracać uwagę dobierając: podpórkę, balkonik, rollator”.

Profesjonalna pomoc w opiece
długoterminowej

PROBLEM ODLEŻYN W OPIECE NAD PACJENTEM. DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY?

W wyniku długotrwałego przebywania ciała w jednej pozycji dochodzi do zaburzeń ukrwienia. Ucisk wywierany na naczynia żylne i tętnicze doprowadza do martwicy tkanek, zwanych odleżynami. Stany zapalne są bardzo bolesne i pogarszają komfort życia pacjentów. Nieleczone i niepielęgnowane mogą prowadzić do powstawania owrzodzeń. Na rozwój odleżyn najbardziej narażone są osoby mające problem z poruszaniem się, w dojrzałym wieku (75+), mające cukrzycę, nieprawidłową masę ciała (otyłość, niedowaga), przebywające na wózku inwalidzkim i leżące w łóżku.

Prawidłowa profilaktyka zapobiega tej groźnej chorobie, której leczenie jest długotrwałe i bolesne. Trzeba pamiętać o doborze odpowiedniego sprzętu medycznego, właściwej pielęgnacji skóry, diecie oraz regularnej zmianie pozycji ułożenia ciała.

profesjonalna-pomoc
bądź na bieżąco

Blog

Zapisz się na Newsletter

Zapisz się do Newslettera a otrzymasz kupon rabatowy na 15% rabatu na najbliższy zakup kosmetyków.

Bądź pierwszą, która dowie się o naszych nowościach, ekskluzywnych ofertach i promocjach.

*Klikając „Zapisz się”, akceptujesz naszą Politykę prywatności.