Alantoina to pochodna mocznika, występująca w naturze w żywokoście, którego liście były stosowane zgodnie z ludowymi tradycjami jako gojące okłady na skaleczenia, obrzęki i drobne rany. Niewielka jej ilość występuje również w naszym organizmie. Jest to składnik o dzianiu łagodzącym, regenerującym i przeciwzapalnym, który pobudza podziały komórkowe, a więc sprzyja odnowie i gojeniu się uszkodzonego naskórka. Działa jak łagodzący kompres, zmniejszając zaczerwienienie i podrażnienia skóry. Dzięki swym właściwościom nawilżającym, zmiękczającym i wygładzającym jest częstym składnikiem kremów do twarzy, produktów do opalania, żeli pod prysznic, płynów do higieny intymnej i dezodorantów.

Alantoina – właściwości, zastosowanie

 Alantoina ma silne właściwości regenerujące i łagodzące, dlatego jest używana w produktach do demakijażu i oczyszczania twarzy. Składnik ten zawarty w płynie micelarnym Kropli Zdrowia przyśpiesza regeneracje skóry, łagodzi, działa przeciwzapalnie, nawilża oraz chroni przed niekorzystnym wpływem otoczenia. Stosując pełną pielęgnację, po zmyciu make-upu należy przetrzeć twarz łagodnym tonikiem oczyszczającym, który nie podrażnia skóry i nie zapycha porów. Ekstrakt z aloesu działa antybakteryjnie, a d-panthenol w połączeniu z alantoiną skutecznie łagodzi zaczerwienienia i przeciwdziała powstawaniu wyprysków. Produkty z zawartością alantoiny powinny wybierać osoby posiadające cerę wrażliwą, naczynkową, problemową, jak i również dojrzałą oraz narażoną na promieniowanie słoneczne.

 Wybierając się na wakacyjny urlop nad morze oraz nosząc wodoodporny makijaż pamiętajmy o codziennym stosowaniu balsamów do ciała  z wysokim stężeniem alantoiny, która przyspiesza regenerację skóry po kąpieli słonecznej, a zmywając szczególnie wodoodporny tusz do rzęs, używamy dwufazowego, naturalnego płynu micelarnego, który delikatnie rozpuści kosmetyk, a  zawarta w nim alantoina nie dopuści do podrażnienia i zaczerwienienia się skóry oraz powstania reakcji alergicznych.