Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba skóry, która najczęściej dotyka dzieci, jednak dorośli również są na nią narażeni. Przyczyny AZS to złożone zależności pomiędzy czynnikami środowiskowymi, genetycznymi i immunologicznymi. Najczęstsze przyczyny środowiskowe to alergeny, zakażenia, wilgotność powietrza, zanieczyszczenie środowiska i substancje drażniące skórę.

Objawy atopowego zapalenia skóry

  • świąd, zmiany skórne,
  • suchość skóry,
  • wiąd podczas pocenia się,
  • rumień twarzy,
  • nadwrażliwość na szorstkie materiały (np. wełna),
  • zaostrzenie się zmian skórnych w wyniku stresu.

Leczenie atopowego zapalenia skóry

 Z myślą o  atopowym zapaleniu skóry powstała LINIA MEDYCZNA, która dzięki zawartości w produktach nanosrebra i białej glinki idealnie sprawdza się jako pomoc przy łagodzeniu dolegliwości skóry atopowej. Nanosrebro ma silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze oraz odkażające. Jest przy tym bezpieczne i nietoksyczne. Wspomaga rozwój komórek, nie akumulując się w organizmie. Nie podrażnia błon śluzowych oraz nie zawiera wolnych rodników. Działa przeciwzapalnie, nie wchodząc w reakcje z lekami. Biała glinka – polecana jest szczególnie dla cery delikatnej, wrażliwej, suchej i dojrzałej. Ma właściwości oczyszczające, a przy tym nie wysusza skóry.

 Mydła naturalne z nanosrebrem i białą glinką przeznaczone są do codziennej pielęgnacji całego ciała dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Dzięki wyjątkowej formule mydło zmniejsza stany zapalne, odżywia i regeneruje. Działa łagodząco, zwiększając naturalną barierę ochronną skóry. Stosowane profilaktycznie, działa ochronnie na zmiany skórne i podrażnienia. Jest przebadane laboratoryjnie i dermatologicznie na osobach z chorobami alergicznymi skóry. Podczas badań nie stwierdzono żadnych reakcji uczuleniowych i działania miejscowo drażniącego. Myjąc ciało mydłem naturalnym złagodzimy stany zapalne, a dodatkowo pozostawimy skórę wygładzoną, nawilżoną i aksamitną w dotyku.