Dąb szypułkowy jest długowiecznym drzewem, pospolicie występującym w Polsce. Owoce dębu to charakterystyczne żołędzie, które mają właściwości przeciwbiegunkowe. Jednak najbardziej wartościową częścią tego ogromnego drzewa jest jego kora. Kora dębu zawiera duże ilości garbników (naturalne substancje antybakteryjne), flawonoidy –  inaczej oksydanty, kwasy fenolowe, sole mineralne  oraz związki terpenowe, które posiadają właściwości przeciwzapalne, ściągające i antyseptyczne.

Ekstrakt z kory dębu w kosmetykach

   Kora dębu najbardziej znana jest z tego, że pomaga na kobiece dolegliwości. Choć zastosowana w płynach do higieny intymnej świetnie sprawdzi się jako naturalna ochrona wrażliwych okolic skóry dla całej rodziny. To właśnie ze względu na działanie łagodzące i kojące Kropla Zdrowia wykorzystała ekstrakt z kory dębu w żelu do higieny intymnej Kora Dębu. Ekstrakt jest jednym  z  najlepszych, roślinnych substancji łagodzących mikrourazy, podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Ponadto wyciąg z kory dębowej idealnie sprawdza się w leczeniu zapalenia pęcherza. Wystarczy dodać go do gorącej wody i wykonać nasiadówkę, czyli kąpiel z pary wodnej dla dróg rodnych.

   Choć kora dębu najczęściej wykorzystywana jest w kosmetykach do pielęgnacji higieny intymnej, sprawdzi się również w produktach przeznaczonych dla skóry trądzikowej i tłustej. Garbniki zawarte w korze  odkażają cerę i chronią ją przed stanami zapalnymi. Regulują produkcję sebum, przez co skóra mniej się przetłuszcza.

   Dzięki działaniu antybakteryjnemu, ekstrakt z kory dębu idealnie nadaje się do oczyszczania skóry głowy, dla włosów normalnych i przetłuszczających się. Ma także działanie przeciwłupieżowe – naturalnie zwalcza rodniki grzybów powodujących łupież.

   Korzystając z kosmetyków z zawartością ekstraktu kory dębu zapewnimy naszej skórze delikatne, lecz skuteczne oczyszczanie i ochronę, szczególnie okolic intymnych.  Działanie kory dębu jest wskazane przy problemach skórnych, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie ściągająco i odkażająco.