Mydło w kostce ze srebrem i białą glinką 100g

23,95 

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych
  • Udostępnij produkt

Opis

Mydło naturalne w kostce ze srebrem i białą glinką,

przeznaczone jest do mycia i codziennej pielęgnacji całej powierzchni ciała. Dzięki wyjątkowej formule zmniejsza stany zapalne, odżywia i regeneruje skórę działa łagodząco, wygładzająco oraz mineralizująco na skórę, zwiększając jej naturalną barierę ochronną.

Delikatnie oczyszcza, usuwa martwe komórki naskórka i lekko zwęża pory, nie wysuszając skóry. Łagodzi podrażnienia u osób z podrażnioną, ze skłonnością do atopii i atopową skórą, zmniejsza odczucie pocenia się oraz zmniejsza odczucie przetłuszczenia skóry łojotokowej.

Poprzez synergiczne działanie dwóch składników aktywnych – srebra i białej glinki – mydło przeznaczone jest do stosowania w profilaktyce, zapobieganiu występowania oraz łagodzeniu chorób skóry, a także we wspomaganiu leczenia już istniejących zmian chorobowych skóry.

Srebro jest znane przede wszystkim ze swoich silnych właściwości bakteriobójczych, grzybobójczych oraz odkażających. Jest bezpieczne, nietoksyczne, działa jak antybiotyk zabijając ponad 650 patogenów. Niszczy grzyby i pleśń, zabija pasożyty. Wspomaga rozwój komórek, nie akumuluje się w organizmie. Co ważne nie podrażnia błon śluzowych i nie zawiera wolnych rodników. Działa przeciwzapalne, nie reaguje z lekami. Wzmacnia naturalną odporność organizmu.

Produkt został przebadany laboratoryjnie i dermatologicznie na osobach z chorobami alergicznymi skóry. Podczas badań nie stwierdzono żadnych reakcji uczuleniowych u człowieka i działania miejscowo drażniącego.

Wyrób został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jako wyrób medyczny klasy I.

Wyrób naturalny nie zawiera w składzie parabenów, silikonów, ftalanów, olejów mineralnych i pochodnych ropy naftowej, substancji z upraw modyfikowanych genetycznie, barwników, kompozycji zapachowych.

Dostępne pojemności:

Butelka z dozownikiem: 500ml

Butelka z dozownikiem: 150ml

Kostka: 100g

Działanie

Pharmedis Mydło w kostce ze srebrem i białą glinką przeznaczone jest do mycia i codziennej pielęgnacji całej powierzchni ciała. Dzięki wyjątkowej formule łagodzi objawy stanów zapalnych, odżywia i regeneruje skórę. Działa łagodząco, wygładzająco oraz mineralizująco na skórę, zwiększając jej naturalną barierę ochronną. Delikatnie oczyszcza, usuwa martwe komórki naskórka i lekko zwęża pory, nie wysuszając skóry. Łagodzi symptomy podrażnienia u osób z podrażnioną, atopową lub skłonną do atopii skórą. Zmniejsza odczucie pocenia się oraz przetłuszczania skóry łojotokowej.

Wskazania
Wyrób przeznaczony jest do stosowania w profilaktyce oraz łagodzeniu objawów chorób skóry, a także jako środek wspomagający w trakcie terapii zmian chorobowych skóry. Wyrób zalecany jest do stosowania:
• wspomagająco w łagodzeniu objawów występujących w przebiegu łojotokowego zapalenia skóry,
• wspomagająco w łagodzeniu objawów występujących w przebiegu atopowego zapalenia skóry,
• wspomagająco w łagodzeniu objawów w trakcie leczenia alergii skórnych,
• ochronnie w pielęgnacji skóry mieszanej i tłustej,
• ochronnie w pielęgnacji skóry wrażliwej, alergicznej i skłonnej do podrażnień,
• wspomagająco i ochronnie do oczyszczania oraz pielęgnacji skóry wokół stomii,
• wspomagająco i ochronnie do mycia skóry pacjentów narażonych na wystąpienie odleżyn, odparzeń i innych zmian chorobowych skóry,
• ochronnie do mycia skóry pacjentów z problemem nietrzymania moczu i/lub kału,
• ochronnie do mycia skóry dla osób z problemem nadmiernej potliwości.

Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadku stwierdzonej alergii lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik.
Nie stosować w przypadku ostrych stanów zapalnych skóry wymagających leczenia farmakologicznego.
Nie stosować na uszkodzoną skórę i/lub w miejscach ze znacznym przerwaniem ciągłości skóry.
Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Środki ostrożności

Środki ostrożności
• Wyrób stosować zgodnie z przeznaczeniem, przestrzegając zaleceń i wskazówek podanych przez wytwórcę.
• Unikać kontaktu z oczami, z błonami śluzowymi ust i nosa. Nie połykać. W razie przypadkowego kontaktu należy natychmiast przemyć te miejsca dużą ilością bieżącej wody.
• Nie stosować po upływie terminu przydatności wyrobu do użycia, po upływie 6 m-cy od pierwszego otwarcia lub w przypadku uszkodzenia opakowania.
• W przypadku wystąpienia działania drażniącego, uczulającego lub jakichkolwiek innych objawów niepożądanych związanych z używaniem wyrobu, należy natychmiast zaprzestać jego stosowania i skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania
Przechowywać w zaciemnionym miejscu, w temperaturze od 10°C do 30°C. Chronić przed wpływem wysokich temperatur, bezpośredniego działania promieni słonecznych i źródeł ciepła. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Sposób użycia

Mydło przeznaczone jest do codziennego mycia skóry twarzy i całej powierzchni ciała. Po zastosowaniu dokładnie spłukać. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Wyrób przeznaczony jest do stosowania u dzieci powyżej 6 roku życia, młodzieży i osób dorosłych. Zalecany jest dla skóry normalnej, tłustej i mieszanej.

Skład

Sól sodowa oleju palmowego, Sól sodowa oleju palmowego z nasion, Woda, Gliceryna, Kwasy tłuszczowe oleju palmowego, Chlorek sodu, Kwasy tłuszczowe oleju palmowego z nasion, tylenodiaminotetraoctan tetrasodu, Sól tetrasodowa kwasu etidronowego, Polioksypropylenowo-poloksyetylenowy eter alkoholu cetylowego, Glinka biała, Olejek lawendowy, Nanosrebro, Ditlenek tytanu, Linalol, d-Limonen.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Mydło w kostce ze srebrem i białą glinką 100g”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mydło w kostce ze srebrem i białą glinką 100g

23,95 

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych