Preparaty dezynfekujące

W obecnych czasach dezynfekcja powinna być nieodłącznym elementem naszej codzienności. Odpowiednie preparaty pomagają zwalczać bakterie, grzyby, pasożyty i wirusy zarówno z naszej skóry, jak i powierzchni użytkowych. Dodatkowo są stosowane w celu przygotowania skóry do zabiegu. Używa się ich powszechnie w salonach fryzjerskich, kosmetycznych i innych miejscach, w których każdego dnia przebywa wiele osób. Preparaty dezynfekujące działają niemal natychmiastowo. Te najbardziej skuteczne mogą działać już od 15 sekund od zastosowania.

Różnice między dezynfekcją a odkażaniem

Środki do dezynfekcji składają się ze składników o właściwościach bakteriobójczych. Najczęściej jest to alkohol etylowy, związki metali ciężkich, woda utleniona i fenole. Mogą to być również mydła lub specjalne żele. Dezynfekcja jest metodą znacznie skuteczniejszą od zwykłego odkażania. Odkażanie zabija jedynie zarazki, ale nie ma zdolności do radzenia sobie z wirusami. Z kolei dezynfekcja eliminuje zarówno wirusy, jak i drobnoustroje. Z tego powodu jest używana na obszarach szczególnie narażonych na występowanie patogenów. Powszechnie używa się jej na basenach, siłowniach, w szpitalach oraz na basenach.

Dezynfekcja rąk.

Regularna dezynfekcja rąk jest ważnym elementem profilaktyki i codziennej higieny. Choć zalicza się do niej również poprawne umycie rąk, to w obecnych czasach warto stosować do tego celu silniejsze środki. Choć nie zawsze pamiętanie o niej jest możliwe, to warto używać preparatów dezynfekujących po skorzystaniu z toalety, sprzątaniu, przed jedzeniem oraz po przebywaniu w środkach komunikacji zbiorowej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3