Żel do rąk antybakteryjny 100ml

16,99 

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych
  • Udostępnij produkt

Opis

Odświeżający, antybakteryjny żel do rąk to preparat do szybkiego użycia, gdy nie ma dostępu do wody: w podróży, na spacerze, na zakupach, w szkole, w miejscach publicznych. Zawartość alkoholu etylowego 70% gwarantuje redukcję ilości drobnoustrojów i hamuje ich rozwój.

Co wyróżnia Pharmedis odświeżający, antybakteryjny żel do rąk:
– zawartość alkoholu etylowego 70%, która gwarantuje właściwe odkażanie,
– mimo dużego stężenia alkoholu, produkty charakteryzują się miłym i świeżym zapachem zielonej herbaty,
– w składzie posiada lanolinę, która nawilża i łagodzi, chroniąc skórę przed wysuszeniem.

Produkt przebadany dermatologicznie.

Pojemność 100ml

Działanie

Żele antybakteryjne mają działanie dezynfekujące. Oznacza to, że niszczą większość drobnoustrojów chorobotwórczych, znajdujących się na naszych rękach, tak by zapobiec zakażeniu. Aby były skuteczne, powinny zawierać 60-80 procent alkoholu.
Głównym składnikiem żelu antybakteryjnego jest alkohol etylowy o stężeniu 70%, który działa antyseptycznie i jednocześnie pełni funkcję konserwantu dla produktu. Dodatkowo nasz żel w składzie zawiera glicerynę, która zapobiega wysuszeniu skóry rąk.

Środki ostrożności

Chronić przed dziećmi. Produkt bardzo łatwopalny. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. W przypadku połknięcia należy skonsultować się lekarzem i przedstawić etykietę lub opakowanie produktu.

Sposób użycia

Na umyte i osuszone dłonie należy wycisnąć taką ilość żelu antybakteryjnego, aby wystarczyła na pokrycie powierzchni skóry obu dłoni. Następnie trzeba dokładnie wcierać preparat we wszystkie powierzchnie obu dłoni: wnętrze, wierzch dłoni, przestrzenie między palcami, kciuki. Resztki środka nie wycierać, tylko pozostawić do wchłonięcia.
Należy pamiętać, że preparaty antyseptyczne na bazie alkoholu nie usuwają widocznego brudu z rąk. Mycie rąk woda i mydłem prowadzi z kolei do mechanicznego usunięcia zanieczyszczeń, ale nie pozbawia skóry wszystkich drobnoustrojów chorobotwórczych.
Tak więc, by ręce zostały należycie zdezynfekowane, należy najpierw je umyć wodą i mydłem, by usunąć mechanicznie widoczne zabrudzenia, a wraz z nimi cześć drobnoustrojów, następnie zdezynfekować przy pomocy żelu antybakteryjnego Pharmedis.
Do mycia rąk polecamy:
Mydło w płynie z nanosrebrem i białą glinką 500ml
Mydło w płynie z nanosrebrem i białą glinką 150ml
Mydło w kostce z nanosrebrem i białą glinką 100g

Skład

Alcohol Denat., Aqua, Glycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Żel do rąk antybakteryjny 100ml”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Żel do rąk antybakteryjny 100ml

16,99 

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych