Niewłaściwa higiena intymna może być przyczyną wielu infekcji i powoduje długotrwały dyskomfort. Wiele osób z przyzwyczajenia używa jednego środka myjącego do higieny całego ciała. Tymczasem skóra w okolicach intymnych jest bardzo wrażliwa i wymaga od nas specjalnego traktowania. W żadnym wypadku nie powinien być to ładnie pachnący żel pod prysznic, czy płyn do kąpieli, który zawiera silne substancje oczyszczające i pieniące.

Jakie kosmetyki do higieny intymnej?

   Dobry płyn do higieny intymnej nie powinien zawierać SLES,  parabenów, barwników i sztucznych substancji zapachowych. Powinien charakteryzować się zawartością ekstraktów roślinnych, które dzięki swym właściwościom działają łagodząco i kojąco na skórę, a także zapewniają jej naturalny zapach. Dobroczynnym składnikiem w płynie do higieny intymnej jest kwas mlekowy, który ma właściwości antybakteryjne, skutecznie odbudowuje właściwe Ph skóry, przywraca jego naturalny, fizjologiczny odczyn.

   W żelu do higieny intymnej Nagietek znajdziemy wysoką zawartość kwasu mlekowego, który chroni wrażliwe okolice intymne przed infekcjami i przywraca równowagę biologiczną. Ekstrakt z nagietka działa przeciwzapalnie, chroni przed podrażnieniami i stymuluje proces regeneracji naskórka, a dodatkowo uwalnia przyjemny, delikatny zapach, który ukoi naszą skórę. Żel przeznaczony jest do codziennego stosowania i pielęgnacji okolic intymnych.

   Wysoka zawartość dobroczynnego kwasu mlekowego, znajduje się także w żelu do higieny intymnej Kora Dębu.  Kwas mlekowy skutecznie reguluje Ph okolic intymnych, działa odkażająco, antybakteryjnie i łagodząco. Sprzyja odbudowie bariery ochronnej naskórka. Ekstrakt z kory dębu to najwartościowszy surowiec tego drzewa,  działa łagodząco i kojąco na mikro urazy, podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Żel do higieny intymnej Kora Dębu jest delikatny i odpowiedni do codziennego mycia wrażliwych okolic skóry.

    Myśląc o higienie intymnej, pomyślmy o naturalnych ekstraktach roślinnych, które pomogą nam utrzymać prawidłowe Ph skóry i jej naturalną florę bakteryjną. W przeciwieństwie do sztucznych płynów do higieny intymnej, żele Kropli Zdrowia nie pienią się, a  łagodnie oczyszczają, myją, pielęgnują i chronią naszą skórę, nie powodując podrażnień.